SEYHAN SOYLU “NURSELİ İDİZ ALKOLİK DEĞİL, BİPOLAR HASTASIDIR”

SEYHAN SOYLU “NURSELİ İDİZ ALKOLİK DEĞİL, BİPOLAR HASTASIDIR”
SEYHAN SOYLU “NURSELİ İDİZ ALKOLİK DEĞİL, BİPOLAR HASTASIDIR”
Abone Ol
Daha Fazla

Katıldığı bir programda hayatıyla ve hakkında çıkan alkolik dedikodularıyla ilgili samimi itiraflarda bulunan oyuncu Nurseli İdiz’ in “Boğaz’da dubleks bir yalı, Assos’ da bir arsa, Nişantaşı’nda bir apartman ve Bodrum’da bir ev kaybettim” sözleri üzerine yakın arkadaşı olan Seyhan Soylu’ da açıklamalarda bulundu.

AL SANA HABER masasında, arkadaşı Nurseli İdiz’in “Biri bana alkolik dese ve ben elimdeki raporlarla mahkemeye versem kazanırım” sözlerini değerlendiren Soylu “Nurseli burada doğru söylemiş. Çünkü rapor diyor ki bu kadın Bipolar hastası. Türkiye bu hastalığı Nurseli İdiz’le öğrendi. Arkadaşıma alkolizmi yakıştıramadığımdan dolayı aldım onu bir hastaneye götürdüm. Tedaviler ettirdik.

Nurseli asla alkolik değil, ciddi bir sosyal içicidir. Bipolar hastalığından dolayı bir duble içtiğinde bile tetikleyebiliyor. Nurseli eğer birine sardıysa 2 yudumda bile 3 şişe alkol almış gibi oluyor.

Bir örnekle anlatayım size. Mehmet Özcan Keşan Belediye Başkanı o dönem. Biz de ‘Cumhuriyet Kadınları’ nı yapıyoruz. Mehmet Bey ile de çok iyi arkadaş olduk. Çok da sevdiğim bir ağabeyimdir. Tabi bizler gidince milletvekilleri, diğer il ve ilçelerin belediye başkanları aynı masada oturuyoruz. Bizi en güzel şekilde ağırladılar.

Masada birinci duble gitti, Nurseli çok neşeli, ikinci duble gitti, Nurseli çok neşeli, üçüncü duble gitti Nurseli çok neşeli. Dördüncü duble de masadaki bir CHP’ li milletvekili Mustafa Kemal Atatürk’ ten bahsetmeye başladı. Döndü içerken aldı eline bardağı içti anında surat değişti. Milletvekiline döndü ‘Ulan burası içki masası. Mustafa Kemal’ in Kurtuluş Savaşı’ nı anlatacağın yer mi Ulan. Size mi kaldı? Bu yüzden Atatürk’ ü Peygamber’le aynı düzeye getiriyorlar. Ben Selanik’liyim. Bana mı anlatıyorsun Ata’yı sen? ’ dedi. Çok doğru bir tespitti o. Masada o milletvekiline sardı. Bir anda masa karıştı tabi. Ben onu tuvalete diye aldım onu arabaya koydum. Ama Nurseli koptu. Kadın bir kelimeyle tetiklenebiliyor ve ortalık karışıyor.

Bu kadar önemli bir kişinin bu hastalığı maalesef toplumda onu başka bir yere koydu. Çok kitap okuyan da bir kadındır. Dahilikle delilik arasında gider gelir o” dedi.

Tayyar Işıksaçan ise “Bir oyunda Can Gürzap’ ı tek başına bıraktı ya. Turnedeler. 2 kişilik oyun. Gitmesi gerekirken gitmediği için oyun iptal oldu. Biletler iptal oldu. 2 arkadaş mahkemelik oldu. Biraz da paratoner gibi Nurseli. Negatifleri üstüne de çeken bir kadın” diyerek bir anıyı anlattı.

Seyhan Soylu; “Ben onun yüzünden panik atak oldum. Onu iyileştireyim diye ama çaresi yok hastalığın” derken Gökay Kalaycıoğlu “Biz her gün çalıştık kendisiyle. Hiç öyle bir durumu yok. Her gün kanalın kulisine geldiğimde biz aylaklık peşindeyken o elinde kitap okurdu” dedi.

Masanın “her şeyini kaybetmiş” yorumları üzerine ise Seyhan Soylu “Ben hayatta olduğum sürece Nurseli’nin her şeyi olur. O benim ahretlik arkadaşım. Yaşlılık arkadaşım o benim. Şu an görüşemem çünkü delirtir beni. 10 sene sonra yaşlanacağım 10 tane arkadaşımdan biridir.

Bir de şöyle bir şey var. Nurseli İdiz Tayyip Erdoğan ile ilgili ‘Bu adam iktidara gelirse bizi kıtır kıtır keser’ demişti. Tayyip Bey başbakanlığı döneminde ‘Ya bu adam ülke için bir şey yapıyor. Bizden olmasa da fark etmez’ demişti. Adam Cumhurbaşkanı oldu ‘Ondan daha iyisi yok ki bu ülkeyi yönetebilecek’ dedi. Böyle bir Cumhuriyetçi kadındır” dedi.

Kaynak:Alsana Haber

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

reklam
reklam
Giriş Yap

MAGAZİN DERDİ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin