ORHAN GENCEBAY CÜNEYT ARKIN BARIŞTI

ORHAN GENCEBAY CÜNEYT ARKIN BARIŞTI
ORHAN GENCEBAY CÜNEYT ARKIN BARIŞTI
Abone Ol
Daha Fazla

ALSANA HABER adlı haber programında iki dev sanatçı Cüneyt Arkın ve Orhan Gencebay‘ın kırgınlıkları son buldu. Moderatörlüğünü Seyhan Soylu‘nun yaptığı programn yorumcularından Başak Çokan programda ; Dün Sevim Emre ve Orhan Gencebay’ı ve Cüneyt arkın ve eşi Betül Arkın’ı aradım. Bugün bu konuyu aydınlatalım ” deyince
Diğer yorumculardan Pınar Eliçe; ” Neler söyledi taraflar, kitap toplatılıyor mu? ” diye Çokan’a sordu.

Başak Çokan; ” Dün gece ben her iki tarafıda yakın tanırım. Her iki tarafında birinci ağızdan konuyu araştırdım. Arabesk’in Kralı Orhan Gencebay’ın imam nikahlı eşi Sevim Emre’i arar ve Emre’ye ; Sevim hanım geçetiğimiz günlerde 2. sayfa adlı programa canlı yayına bağlanıp Cüneyt Arkın’ın kitabını toplatacağız. Orhan Gencebay’ı yazamazlar, onun üzerinden prim yapamazlar ” dediniz hala bu konuda ısrarcımısınız? Orhan bey dava açtımı? diye sorunca Sevim emre evet bana bu konuyu gazaeteci Ali Eyüpoğlu aradı bana kitapta yazan kişi Orhan Gencebay dedi. Hem Orhan beyin hemde benim kafamdan kaynar sular boşaldı. ” dedi.

O sırada masadaki bir başka gazeteci Hakan Solaker; ” Ali Eyüboğlu araştırmacı gazeteci ve sektörümüzde sözüne itibar edilen bir meslektaşımızdır, böyle birşey söylediyse bilmeden veya kitabı okumadan bir açıklama yapmaz. Seyhan Ali Eyüpoğlu’nu canlı yayına bağlayalım mı? ” dedikten sonra o sırada yine programın başka bir yorumcusu gazeteci Nurcan Sabur canlı yayına bağlanır.

 

ORHAN GENCEBAY’IN FOBİSİ NE?

Nurcan Sabur inanılmaz bir açıklama yapar. ” Seyhan Soylu kitaptaki kişi asla Orhan Gencebay olamaz. Bunu ilk defa burada açıklıyorum. Orhan Gencebay’da asansör fobisi var. asla bir asansöre binemez. Geçtiğimiz günlerde Kral bir ödül törenine geldi. Organizasyon 23. kattaydı Orhan bey nefes nefese 23. kata kadar merdivenlerden yürüyerek çıktı. Bu yüzden kitaptaki arabesskçi asla orhan Gencebay değildir. Ali eyüpolu’da emin olmadan böyle bir söz söylemez. Bence hemen Ali’yi arayıp sevim Emre’ye böyle birşey dediğini zannetmiyorum. ” dedi.

Cüneyt Arkın’ın kitabındaki Asansördeki Kemal Sunal’ın dalga geçtiği arabeskçi starın kim olduğunun düğümünü çözüp Sevim Emre’ye bu kişi Orhan Gencebay’dır dediği ikna edilen gazeteci Ali Eyüoğlu’na canlı yayında görüntülü bağlayan ALSANA HABER Ekibi hafiye gibi bir olayı daha bizzat kahramanlarını yayına bağlar.

 

CÜNEYT ARKIN’IN KİTABINDAKİ ARABESKÇİ KİM

Aynı anda Sevim Emre ve ali Eyüpoğlu canlı yayında Cüneyt Arkın’ın kitabında iddia edilen kişinin Orhan Gencebay olup olmadığını ve bunu Sevim Emre’ye söylediği iddia edilen kişi olan Ali Eyüpoğlu’na sorarlar.

Seyhan Soylu ; ” Sevgili Ali Eyüpoğlu Başak Çokan ile telefonda röportaj yaparken Sevim Emre’nin söylediğine göre bana Ali söyledi diyor.”

Ali Eyüoğlu ; ” Ben Sevim Emre’yi aradım. Sevim hanım beni aradı. ayrıca ben dersime çok çalıştım. Kitabıda birkaç kez okudum. sevim hanım kendisi bana Orhan Gencebay dediler bana ne düşünüyorsun Aliciğim dedi. Bende kendisine Orhan Gencebay’ın ne adından nede anlatılan kişinin bana Orhan Gencebay olduğunu ifade etmedi. Bu yüzden Sevim hanım karıştırmış olmalı.Ben gazetemdeki köşemde de bu konuyu ayrıntılı anlattım. Sevim hanım kendi söylediklerini benim yorumum gibi ifade etmiş. Ben birşey yazar veya söylersem ardında dururum. ” dedi.

O sırada canlı yayında diğer telefonun ucundaki kişi Sevim Emre Ali Eyüpoğlu’nun bu sert çıkışından sonra canlı yayında çark ederek ” Ali’ciğim haklı olabilir. Ben karıştırmış olabilirim. Orhan abiniz her zaman Cüneyt Arkın’a abem der. Yılmaz Ulusoy’larda her bir araya gelir. Hep beraber oluruz. orhan abinizin kimseye bir saygısızlığı olamz. Böyle dedikodulara ne gerek var şu üç günlük dünyada. Orhan abin şok geçirdi. torunlarıyllada hep beraber ailece geçiriyoruz. Onlar bizim canlarımız. Bu dedikodular nereden çıkıyor ” tarzından sözlerle topu taca atttı.

Başak Çokan ; ” Ben Betül Arkın’ıda dediki Orhan Beyler, Sevim Hanımlar benim dosttum. Kitaptaki işi asla onlar olamaz. Orhan abinin üzerine biri oynamış. Betül Arkın bizzet kendisi Cüneyt abin hastalandı çok üzüldü ve bu kişi asla Orhan Gencebay olamaz ” dedi. Her ikiside yaşlarını başlarını almışlar. Ben her iki tarafta üzülmesin diye ALSANA HABER olarak işi çözelim. Biz programda bunu tatlıya bağlayalım ” dedi.

O sırada progarmın moderatörü Seyhan Soylu; ” Sevgili Sevim abla bilirsin seni çok severim. gerçekten bu olayı açığa kavuşturmaktan, ali Eyüpoğlu başarılı bir gazaetecidir. Onun adına atılan bir iftirada bizi üzer. Demekki Ali bey Sevim abla sana değil sen Ali beye Orhan Gencebay olduğunu Bsöylemişşsin. Demekki bu olaya üzüntüden karıştırmışşsın. artık demekki olay açığa kavuştuğuna göre demekki Orhan gencebay ve sevim emre davadan da kitabı toplatmaktan da vaz geçmiş demektir. Hem ayrıca aleni olarak belliki Orhan abi bahsi geçen kişi olamaz çünkü asansör fobisi varmış. Bunuda yıllar sonra Orhan abinin asansör fobisini öğrenmiş olduk. Buda demektirki Kitapta bahse konu olan Kemal Sunal ile Cüneyt Arkın arasındaki Asansöre binen arabeskçi ya Ferdi Tayfur, Ya Müslüm Gürses yada Hakkı Bulut.. Bakalım bu kişi kim? Bu olayı artık tatlıya bağlayalım. ” dedi.

Masadaki diğer yorumcu Nihat Doğan ; ” Sevim abla artık husumeti bırakalım. Cüney abide , Orhan Gencebay da çok büyük değerler her ikisininde hayranları üzülmekte. durum açığada kavuştu. Bence davadan vaz geçin.” dedi

Sevim Emre ; ” Seyhancığım kitaptaki kişi madem Orhan abiniz değil, O zaman hayırlı uğurlu olsun..

Seyhan Soylu; ” Yani Sevim abla kitabı toplatmaktan, dava açmaktan vaz geçtiniz doğrumu duyduk? ” dedi

Sevim Emre ;” Evet canım hayırlı uğurlu olsun. Vaz geçtik.

ALSANA HABER ‘deki masada oturan yorumcular ve programdaki izleyiciler Sevim Emre’nin davadan vaz geçmesine ve tarafların barışmalarını duyunca tüm yorumcular sevim Emre , Orhab Gencebay ‘ı alkış yağmuruna tuttular.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

reklam
reklam
Giriş Yap

MAGAZİN DERDİ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin